13 Şubat 2009 Cuma

Sbs Veli Bilgilendirmesi

Sayın Veli
Çocuğunuz ilköğretim okulunun 6’ncı, 7’nci veya 8’inci sınıfında öğrenim görüyorsa ve Seviye Belirleme Sınavına (SBS) girecekse aşağıda belirtilen konulara dikkat ediniz.
1. SBS için 02‐20 Mart 2009 tarihleri arasında bankaya para yatırarak başvurunuzu yapınız.
2. Sınav ücreti: 10 (on) TL olup
􀂃 T.C. Ziraat Bankası A.Ş.
􀂃 Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O
􀂃 Türkiye Halk Bankası A.Ş. şubelerinden birine yatırınız.

3. Çocuğunuz sınavlarda özür durumlarına uygun hizmet almak istiyorsa; öncelikle RAM’lardan “özürlü sağlık kurulu raporuna” göre durumunu inceleterek çocuğu için uygun hizmet görüşünün e‐ okul sistemine işlenmesi için okul müdürlüğüne müracaat etmeniz gerekmektedir.

4. Sınavla ilgili bilgilendirmeleri http://www.meb.gov.tr ile http://oges.meb.gov.tr adreslerinden takip ediniz.

5. Sayın veli, çocuğunuz ilköğretim okulunun 6’ncı, 7’nci veya 8’inci sınıfında öğrenim görüyorsa iş ve işlemlerinizin takibi için SBS takvimini takip ediniz.

6. Öğrencilere fotoğraflı sınav giriş belgesi ve sınav sonuç belgesi posta yoluyla gönderilmeyecek internette yayımlanacaktır. Okul müdürlüğünden mühürlenmiş fotoğraflı sınav giriş belgesini almayı unutmayınız .

7. Başvurunun SBS e‐Başvuru Kılavuzuna uygun olarak, doğru ve zamanında yapılmasından OKUL MÜDÜRLÜĞÜ ile birlikte sorumlu olduğunuzu ve e‐başvuru kılavuzunda belirtilen bütün hükümleri kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız.

8. Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı ile Seviye Belirleme Sınavı’na 8’inci sınıftan başvuran öğrencilerin sınav sonuç belgesi 13 Temmuz 2009 tarihinde İnternete yayımlanacaktır.

9. Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı’na 6’ncı veya 7’nci sınıflardan başvuran öğrenciler için sınav sonuçları 31 Temmuz 2009 tarihinde yayımlanacaktır.

Hiç yorum yok: