28 Ağustos 2009 Cuma

Şimdi sbs zamanı

Sbs sitesi olarak bugün siz sbs' ye girecek öğrenciler için bir kaç öneride bulunacağız.

Bu sene ramazan bayramının okullara açılacağı zamana denk gelmesi sebebiyle okulların bayramdan sonra açılması kararlaştırıldı. 24 Eylül 2009 tarihinde okullar açılacak. Hal böyle olunca yaz tatiliniz 3 ayı geçti belki de sıkıcı bir hale geldi. Okullar geç açılması sizlerin okula geç adapte olmasına sebep olabilir, 24 Eylül' de okulun açılacağını düşünürsek, 2-3 hafta da öyle gitse, Ekim ayının ortalarında ancak derslere adapte olabilirsiniz. Ekimle Haziran ayı arasında 9 aylık bir süre var. Bu süre sbs için fazla bir süre değildir. Sbs' ye girecek öğrenciler bu günlerden itibaren yavaş yavaş ders çalışmaya başlamalıdır ki, hem okul açılınca derslere kolay bir şekilde adapte olabilsinler hem de okul açılmadan sene başında işlenecek konular hakkında ön bilgiye sahip olsunlar.

Sonuç olarak şimdiden sbs kitaplarınızı elinize alın, günde yarım saat bir saat ders çalışmaya başlayın. Unutmayın ki Milli Eğitim Bakanlığı her geçen yıl sbs sorularını zorlaştırıyor. Sınavda başarıya uğraşmak için etkili ve düzenli bir şekilde ders çalışmaktan başka bir çareniz yok.

2 yorum:

sbs stres demektir dedi ki...

ya of tatil bitti şimdiden başlıycaz derse 10 ay çekilmez bu stres..:S

Adsız dedi ki...

sbs sanki gerçek bilgilerimizi yansıtıyor. okulda birinciyim oysakı sbs puanım çok düşük bunun sebebi soruların konuları kapsamaması