21 Mayıs 2009 Perşembe

öss sınav giriş belgeleri

14 Haziran 2009 tarihinde yapılacak olan öss 2009 da yaklaşık olarak 1 milyon 350 bin öğrenci ter dökecek. Bu öğrencilerden 32 bin 45 i YDS de boy gösterecek.
Öğrenci seçme ve yerleştirme başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan gazetecilere yaptığı bir açıklamada öss sınava giriş belgelerinin yarısının adayların adreslerine postalanmaya başlandığını ve 3-5 gün içinde sınava giriş belgelerinin adayların evlerinde olacağını belirtti. Ancak bu bir kaç gün içinde sınava giriş belgesi gelmeyen öğrencilerin telaşlanmamaları gerektiğini de belirten Yarımağan sözlerine şöyle devam etti.
" Sınava giriş belgesi gelmeyen öğrenciler telaşlanmasın postalarda bir aksaklık olablilir. Sınava giriş belgesi gelmeyen öğrenciler için sınav haftası yeni sınav giriş belgesi çıkarılacaktır. Bu tarihten önce yapılan yeni sınav giriş belgesi isteklerini karşılayamıyoruz." dedi.
Ayrıca Ünal Yarımağan öğrencilerden sınav giriş belgelerini itinayla saklamalarını bu belgelerde yer alan fotoğrafların hiç bir şekilde yıpratılmaması gerektiğini belirtti.
Bunun yanında sınava sınav giriş belgesinin aslı dışında herhangi bir belgeyle girilemeyeceğini de sözlerine ekleyen Yarımağan sınava kimliksiz ve sınav giriş belgesi olmaksınız öğrenci alınmayacağını da sözlerine ekledi.

Hiç yorum yok: