20 Mayıs 2009 Çarşamba

Sbs Yaklaşırken

Değerli ilköğretim 6. 7. ve 8. sınıf öğrencileri; günler haftaları, haftalar ayları kovaladı ve Mayıs ayının hemen hemen sonuna geldik. 6 haziran tarihinde 7. sınıflar, 7. haziran tarihinde 8. sınıf öğrencileri ve 13 haziran tarihinde 6. sınıf öğrencileri sbs ye girecek.
Sınavın yapılmasına çok az bir süre kaldı. Peki sizler sene içinde bütün eksiklerinizi kapatıp sınava tam olarak hazırlandınız mı? Eğer konu eksiğiniz yoksa, sınavdan önce bütün konularınızı bitirdiyseniz bir öğretmeniniz olarak sizlere bir kaç önerim olacak.

- Tüm dersleri içeren test kitapları alın ve her derse aynı derecede önem verin.
- Kitapçılarda sbs denemeleri kitapçıklarını alın, evde zaman tutarak çözün ki sınavda zaman konusunda sorun yaşamayasınız.
- İlinizde veya ilçenizde dersaneleriniz yapmış olduğu sbs deneme sınavlarını kaçırmayın. Şu sıralar yapmanız gereken en önemli işlerden birisi sık sık deneme sınavlarına girerek sınavdan önce sınav ortamına adapte olabilirsiniz.
Bütün bu saydıklarıma uyarsanız sınava güvenle girebilirsiniz.
Umarım bu saydıklarım sbs sürecinde sizlere rehberlik edecek nitelikte altın öğütlerdir.

2 yorum:

Adsız dedi ki...

ben 6. sınıf olduğum için biraz korku ve endişe var bu yüzden son 3 hafta iyice bastırıyoruz ve deneme sınavlarına giriyoruz çok teşekkürler

Adsız dedi ki...

sınava 2 gün kaldı 3 günde 10 deneme bitiriyorum ama oda yeterlı olmayacagını dusunuyorum başka yapılabilcek bişey varmı?